בעיות נפוצות, קדמת כף רגל:

כאב בכף ברגל – כאב בכריות כף הרגל (metatarsalgia)

 

מדובר בכאב בחלק התחתון של כף הרגל באיזור בין הקשת לאצבעות (לבוהנות) ושמו בלאטינית מטטרסלגיה – metatarsalgia. הכאב מרוכז מתחת לאחת מחמש העצמות בכף הרגל.

סיבות
לעיתים הכאב הוא תוצאה של עור קשה/יבלת בעור בכף הרגל לעיתים הכאב מלווה את היבלת. היבלת היא עור קשה שנבנה כתוצאה של לחץ מוגבר באותו מקום. בדרך כלל עור קשה אינו כואב אך לעיתים הוא גורם להגברת הלחץ במקום ולכאבים.
הכאבים מתחת לכרית כף הרגל יכולים להיות כתוצאה מלחץ מוגבר בין עצמות כף הרגל כתוצאה מנעליים הדוקות ומגירוי עצב בין האצבעות (Morton neuroma).
כאב בתחתית כף הרגל יכול להיות כתוצאה מקרע של רצועה או דלקת של מפרק בחיבור של האצבעות – מספר בדיקות של האורטופד המטפל יעזרו בבירור הסיבה לכאבים.

טיפול
במרבית המקרים הטיפול בבעיה זו הוא בעזרת מדרסים או בהתאמת נעליים. קיימים מדרסים מסוגים שונים אך אין ספק שככל שהמדרס עבה יותר הוא יעיל יותר. מדרסים עבים מצריכים שימוש בנעל רחבה יותר עם קופסת אצבעות עמוקה יותר ובדרך כלל מתאימים לנעל מסוימת. לעיתים ניתן להתגבר על הבעיה בעזרת מדרסים דקים יותר מהמדף.
טיפול של הורדת העור הקשה (בעזרת פדיקורסטית) יכול להביא להקלה אך בדרך כלל היא זמנית ויש צורך בטיפולים חוזרים.

במקרים בהם טיפול שמרני במדרסים אינו מביא להקלה או אם קיים עיוות של האצבעות האורטופד ימליץ על טיפול ניתוחי לישור האצבע והקלה על הלחץ במקום.

ראו כאן דף הסבר לניתוחי קדמת כף הרגל

פירוט על השירותים הניתנים במרפאה ושעות הקבלה ניתן למצוא בדף יצירת קשר.

מרפאת טופ מדיקל: מדינת היהודים 89 בניין E קומה 14 הרצליה פיתוח • טלפון: 09-9509697 • clinic@footdoc.co.il

דר' נתן ברוק © כל הזכויות שמורות | תנאי שימוש באתר

בניית אתרים ePlace